Anasayfa
Beni Hatırla

Hocam.com Satış Sözleşmesi

Hocam.com' dan Alışveriş Yapan Herkes Bu Sözleşmeyi Okumuş Ve Kabul Etmiş Sayılır.

Tanımlar

Hocam.com : www.hocam.com Sosyal Ağ ve Satış Sitesi

Müşteri : www.hocam.com internet sitesini ziyaret eden, üye olan ve alışveriş yapan internet kullanıcısı

Satış : Satış işlemi yalnızca 18 Yaşından büyük, Türkiye'de ve KKTC' de ikamet edenlere yapılır.

Vergi : Hocam'da tüm fiyatlar TL olarak listelenir.Fiyatlara t-shirtlerde %8, avantaj paket ve puanlarda %18 KDV dahildir.. Vergi hariç (Tax Free) satış yapılmaz.

Üye Bilgileri : Üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir. Teslimat için Sabit telefon numarası ve tam adres bilgisi girilmesi zorunludur. Bu bilgiler hem güvenlik için hem de kanuni zorululuktan dolayı gereklidir. Bazı durumlarda, faturada TC Kimlik numarası yazılması gerekmektedir.

Üyelik bilgileri hocam.com tarafından,siparişin teslimi,kullanıcı ile iletişim,çeşitli yenilik ve kampanyaları duyurma,kullanıcı istatistikleri tutma amacıyla kullanılır.Hocam.com bu bilgileri satamaz,kiralayamaz ve gizli tutmayı taahüt eder.

Müşteri, Hocam.com'un gösterime açık tüm sayfalarını gezebilir,üye olabilir,ürünler hakkında oy kullanabilir ve yorum yazabilir.Yayınlanan anketlere katılabilir.Ürün sipariş edebilir.

Hatalar :Hocam.com ürün açıklaması, adı, fiyatı, resmi vs. her türlü içerikte oluşabilecek hatalarından dolayı sorumlu tutulamaz.Tasarım ve sistem hatalarından meydana gelebilecek yanlışlıklardan hocam.com sorumlu değildir

Fiyat Politikası : Satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatlarını serbest ekonomi kuralları gereği Hocam.com belirler. Etiket Fiyatı, Satış Fiyatı ve İndirimli Fiyat buna dahildir. Müşteri, Ürün üreticisi, İthalatçısı veya dağıtıcısı dahil hiç kimse fiyatı değiştirmemiz konusunda bizi zorlama yetkisi yoktur. Yazım hataları istisnadır.

Ürün Stokları : Satıştaki bazı ürünlerde stoklu çalışılmamasından dolayı Hocam.com sipariş verilen ürünlerin tümünün temininden sorumlu değildir. Temin edilemeyen ürün olduğunda müşteriye en kısa sürede bilgi verilerek en uygun seçenekler iletilir. Müşteri bu seçeneklerden dilediğini seçmek veya yapmış olduğu ödemeyi geri talep etmekte özgürdür.

Ücretler : Hocam.com tarafından tahsil edilen tüm ücretler ilgili bölümlerde müşterinin görebileceği şekilde açıkça görüntülenir. Bu fiyatlara sonradan itiraz edilemez.

Yurtdışı Kredi Kartlarının Kullanımında döviz kurunun TL birimine çevrilmesinden dolayı fiyat farklılıkları oluşabilir. Müşteri, bankaların değişik uygulamalarından doğan farklardan dolayı mağazamızı sorumlu tutamaz.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, kredi kartı ekstresinde Mobilecraft Mobil Interaktif Hizmetler A.S yazacaktır.

Müşteri Memnuniyeti

Hocam.com müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde tutmak için yoğun çaba harcamaktadır. Hocam.com'u zarara uğratmaya yönelik ve genel ticaret kuralları çerçevesinde olmayan müşteri talepleri hariç tüm şikayet ve istekleriniz dikkatle incelenerek ivedi sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır.

Güvenlik Tedbirleri

Hocam.com'a verilen siparişler, bir dizi güvenlik tedbirinden geçtikten sonra müşteriye gönderilir. Hocam.com yöneticilerimiz bu işlemler esnasında müşteriden bazı ek bilgiler talep edebilir. Talep edilen bilgiler sizin güvenliğiniz içindir. Müşteri bu talepleri karşılamakla yükümlüdür. Banka veya Yöneticilerimiz tarafından güvenli görülmeyen yada kuşku uyandıran siparişler gönderilmez.

Ürün Teslimatı

Teslimatlar yalnızca Hocam.com ile anlaşması bulunan Yurtiçi Kargo şirketinden veya kendi dağıtım ağımız ile kimlik kontrolü yapılarak teslim edilir. Hatalı veya eksik adres kayıtlarından doğabilecek zarar yahut masraflardan Müşteri sorumludur. Sipariş edilen Paket teslim alınırken mutlaka kontrol edilmeli hasarlı veya hatalı paketler teslim alınmamalıdır. Paket teslim alındığı anda Siparişiniz kargo yetkilisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır. İade ve değişimlerden doğacak masraflar kati suretle Müşteri'ye aittir. Hocam.com siparişi hemen göndermek için gayret sarfetse de,yaşanacak gecikmelerden dolayı herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Ortalama teslim süresi, gönderimden itibaren 1-3 gün arasında değişmektedir.

İade Hakkı

Alıcı, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde iade hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 5. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. İade hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

Mücbir Sebep

Bu sözleşmenin yapıldığı tarihte var olmayan, Hocam.com ve Müşteri'nin kontrolleri dışında gelişen,sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller mücbir sebep (savaş,afet,terör,sistemlerdeki arıza,internet bağlantısının kısıtlanması vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebebe uğrayan taraf,diğer tarafa derhal e-posta veya telefon ile bunu bildirir.Mücbir sebebin devamı halinde tarafların bir sorumlulukları bulunmaz. Bu hal 10(on) günü geçerse taraflardan her birinin,tek taraflı olarak sözleşmeyi fesh etme hakkı doğar.

Hocam.com'a üye olan ve sipariş veren müşteri yukarıda yazan tüm koşulları kabul etmiş sayılır.

Mobilecraft Mobil Interaktif Hizmetler A.Ş.

19 Mayıs mh. Hamidiyesuyu Sk. Dodanlı İş Merkezi No:3/6
Şişli / İstanbul Türkiye