Anasayfa
Beni Hatırla
6
FORUMLAR > HOCAM.COM'DAN > Forumda Küfür Kullanımı ve Hakaret Hakkında
İlk Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » Son Sayfa
Bu mesajı
14 kişi beğendi
10 kişi beğenmedi
22.09.2010 02:45 AM

Merhabalar,

Aşağıda sitede küfür kullanımıyla ilgili bazı açıklamaları bulacaksınız. Okumanızı tavsiye ederim, bu genel bir uyarıdır.

1) Hocam.com forumları dahilinde, küfür ve hakaretin kullanımı kesinlikle yasaktır.

2) Hocam üyelerine doğrudan edilen küfürler ve hakaretler uyarılmaksızın engelleme işlemiyle cezalandırılacaktır.

3) Cezaların süresine, edilen küfür veya hakarete göre moderatörler karar verecektir.

4) Çok ağır bulunan hakaretler sonucu, Hocam.com'un tümünden, süresiz uzaklaştırılmanızla ilgili işlem başlatılabilecektir.

5) Hiçbir genel şemsiye altında, küfür kullanımına izin verilmemektedir. Buna, İnci Sözlük dahildir. Bu yönde kullanımda bulunanlar da, diğerleri gibi uyarılmaksızın engellenecek ve duruma göre siteden süresiz uzaklaştırılabilecektir.

6) Hocam üyeleri haricindeki insanlara (siyasi kişiler, milletler, ırklar, toplumlar, belirli bir düşünceye sahip olanlar, vb.) edilen doğrudan küfürler ve hakaretler, diğerleriyle aynı şekilde cezalandırılacaktır.

7) Yalnızca terör gibi toplumun duygularını etkileyen durumlarda, moderatörün toleransı doğrultusunda engelleme işlemi hafifletilebilecek ya da hiç uygulanmayabilecektir. Ancak bu bir zorunluluk değildir ve yine, moderatörün uygun görmesi durumunda, aynı şekilde cezalandırılabilecektir. Fakat, terör sebebiyle de olsa, eğer hakaretler 7. maddeye uyacak şekilde olursa, yani genel olarak terör yerine belli bir milleti hedef almaya başlarsa, aynı ve en ağır şekilde cezalandırma işlemi uygulanacaktır.

8) İğneleme ve alaylı konuşma, belirli sınırlşar dahilinde tolere edilecektir. Gelecek şikayetler doğrultusunda, yazılan mesajlar silinebilir ve durumun ciddiyetine göre engelleme işlemi uygulanabilir. Bu karar, moderatörlere aittir.

9) "Salak, aptal, gerizekalı" vb. hakaretlerin kullanımı (bilirsiniz, her küfür aynı şiddette değildir :) , moderatörlerin kararına bağlı olarak değerlendirilecek ve cezalandırılacak ya da sadece mesaj silinecektir. Ancak doğrudan Hocam üyelerine karşı kullanımı yasaktır.

10) "Lan ve türevleri" (len, leyn, uleyn, ulan, vs.) küfür olmadığı için, engelleme işlemi uygulanmayacaktır. Ancak şikayet üzerine, silme işlemi ya da düzenleme fonksiyonuyla o kelimenin moderatör tarafından çıkarılması işlemi uygulanabilir. Ancak bu kesinlikle uygulanacak diye bir şey yoktur.

11) Küfrün ve hakaretin, bu maddelerle açıklanamadığı, tartışmalı durumlarda karar, moderatörlere aittir.

12) Kurallar bunlarla sınırlı olmamak üzere, moderatörler tarafından değiştirilebilir. Ancak genel hatlar bu şekildedir ve genellikle bu çerçeveye uyulacaktır.

Lütfen rahatsızlık duyduğunuz mesajları anında rapor ediniz. Moderatörler, öyle ya da böyle, mutlaka ilgileneceklerdir. Aynı zamanda, doğrudan moderatörlere mesaj atmak da yerinde ve etkili bir uygulama olacaktır.

Lütfen, rahatsızlık duyduğunuz başlıkların ilk mesajlarını şikayet ediniz. Moderatörler başlıkları kontrol edecek ve gerekeni yapacaktır.

Forumdaki herkesin eğitimli insanlar olduğuu varsayımıyla, sosyalmesaj vermeyeceğim. :) Ancak kısaca, kendinize davranılmasını istediğiniz şekilde başkalarına davranmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla.

Hocam.com Moderasyon Ekibi Adına

Çağrı Mert BAKIRCI

Not: Moderasyon kuralları ile ilgili genel bir çerçeve hazırlanmaktadır. Kısa bir süre içerisinde, genel moderasyon kurallarının açıklandığı bir yazı ilan edilecektir. Ancak o tüzükse, bu tip başlıkları "yönetmelik" olarak düşünebilirsiniz. Bu açıklamaların da her zaman geçerliliği olacaktır.

Son Düzenleme: Burak Vanlı @ 09.10.2013 18:14
Bu mesajı
65 kişi beğendi
22.09.2010 02:47 AM

sansüre karşıyım ben aga.

ne demiş can yücel

bizim orda popoya popo denir

bakın sansürledim ama güzel olmadı demi?

Bu mesajı
3 kişi beğendi
32 kişi beğenmedi
22.09.2010 02:48 AM
abi ben senın baslıklara bayılıyorum ha!
Bu mesajı
4 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi
22.09.2010 02:49 AM
Ufuk demiş ki:

sansüre karşıyım ben aga.

ne demiş can yücel

bizim orda popoya popo denir

bakın sansürledim ama güzel olmadı demi?

:)

O zaman riske atıp açık yazacaksın. :D

22.09.2010 02:49 AM

tolerans bekliyorum mod bey:)

Bu mesajı
8 kişi beğendi
22.09.2010 02:51 AM
Özge
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi | Türkçe Öğretmenliği

hp ile satın alıp arada edebilelim derim ben. arada ama bak bi değerlendirin bence

Küfür çok kötü birşey ne kadar ayıp

Bu mesajı
3 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi

desene millet terör konularına yığılacak içinde kalanları boşaltmaya

Bu mesajı
3 kişi beğendi
3 kişi beğenmedi
Seher demiş ki:
abi ben senın baslıklara bayılıyorum ha!

Ne yaptığının farkındayım ve seni kibarca uyarıyorum. Moderatör olarak değil, bir Hocam üyesi olarak.

Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
22.09.2010 02:52 AM
Özge demiş ki:

hp ile satın alıp arada edebilelim derim ben. arada ama bak bi değerlendirin bence

Ben bilmem Cumhur bilir. :D Ben forumla ilgilenirim. :D

İlk Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » Son Sayfa
hair transplant turkey