Anasayfa
Beni Hatırla
0
FORUMLAR > TİYATRO > İzlediğiniz tiyatro oyunları ile ilgili düşünceleriniz
Bu mesajı
1 kişi beğendi
05.07.2018 22:39 PM
Mehmet Sinan
Dicle Üniversitesi | Makine Mühendisliği
Bugünün tiyatro başlığı da böyle olsun.
umarım ilginizi çeker.
güzel düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
hem bilmediğimiz oyunlar hakkında bir bilgi ediniriz izlemeden önce bir bilgimiz olur şimdiden teşekkürler. 
Bu mesajı
1 kişi beğendi
05.07.2018 22:44 PM
Sercan
Dokuz Eylül Üniversitesi | Tarih Öğretmenliği
Gerçek oyunculuğun olduğu tiyatroya kanım bir türlü ısınamadı. Öz eleştiri yapmak gerekirse İzmir'deki sayısız imkana rağmen doğru düzgün yararlanamadığım bir sanat aktivitesi. Güzel fikirler olursa buranın vasıtasıyla faydalanabilirim belki. İyi bir başlık olmuş.
Bu mesajı
1 kişi beğendi
05.07.2018 22:44 PM
Ferhangi Şeyler mutlaka gitmelisin.
05.07.2018 22:48 PM
Mehmet Sinan
Alanya belediyesi şehir tiyatrosunun sahnelediği Derya Gülü oyununu beğenmiştim. Oyunculuklar doğaldı. Genç yaşta evlendirilen bir kadın, çok çok alkol tüketen kaptan olan yaşlı bir koca ve kaptanın yardımcısı olan sinanın etrafında gerçekleşen tiyatro oyunu. 
Genç yaşta evlendirilen kadının sinana aşık olmasıyla  gerçekleşen yasak aşk üçgeni hikayesi.
Son Düzenleme: Mehmet Sinan Kılıç @ 05.07.2018 22:53
05.07.2018 22:54 PM
Mehmet Sinan
Gülbahar demiş ki:
Ferhangi Şeyler mutlaka gitmelisin.
Tamam biraz yorumlar mısın  oyunu kendince gülbahar?
05.07.2018 23:00 PM
Mehmet Sinan
Antigone 
oyununda bizzat ben oynadım korodaydım hem eleştirel yönü olsun hem mitolojik tarafı ağır basan çok güzel bir oyun. Erkek egemenliğinin bir kadının gururunun asla ayaklar altına alamayacağını ve bir diktatörün hazin sonunu anlatan enfes tiyatro oyunu, tragedya.
Son Düzenleme: Mehmet Sinan Kılıç @ 05.07.2018 23:01
Bu mesajı
1 kişi beğendi
05.07.2018 23:17 PM
İzlediğim en iyi oyun \'yanık\'. Kesinlikle bundan daha iyisi olamaz benim için. Filmi de var: \'incendies\'. O da harika. Ama tiyatronun keyfi daha başka. Kesinlikle tavsiye edilir, muazzam.
Bu mesajı
1 kişi beğendi
05.07.2018 23:45 PM
Mehmet Sinan demiş ki:
Tamam biraz yorumlar mısın  oyunu kendince gülbahar?
Ferhan Şensoy’un commedia dell arteile ile kıvrak zekasını birlestirip ortaya toplumsal bir elestiri cikardigi oyun. Baştan sona stand up tadında. İlginç diyaloglara şahit olurken blr yandan da süprizlerle şaşırtan tek kişilik bir monolog.

Siyasileri, politikaları ve gazete sayfalarını kendince yorumlayarak eleştiriyor.

Benim üç kere gitme fırsatım oldu. Hepsinde de ilk kez izliyorum tadını aldım. Diyaloglara girmeyeceğim ama aklımda kalan bir kaç repliği paylaşabilirim.

-Mutfakla banyo arasına metro yaptıralım...
-Ne mesafe kısa mı?
-O zaman santimetro yaptıralım.

Akabinde felek bir gün salakkkene de bakabilirsin. 
06.07.2018 18:53 PM
Mehmet Sinan
teşekkür ederim gülbahar
06.07.2018 18:54 PM
Mehmet Sinan
izlediğim oyunlar aklıma geldikçe e yeni izlediğim oyunlar hakkındaki düşüncelerimi buraya yazmaya gayret edecem.
hair transplant turkey