Anasayfa
Beni Hatırla
0
FORUMLAR > SİYASET & GÜNCEL > Yani Kale Düşüyor Mu Reyiz?
14.06.2018 02:28 AM
Rabia Nur
Erciyes Üniversitesi | Fen Bilgisi Öğretmenliği
Alp demiş ki:
Çok şükür benim önyargım yok hiçbir fikire/ ideolojiye
cemaat ve tarikatlar hariç

Atam biraz daha yaşasaydı kuruturdu soylarını ama
nefesi yetmedi cennet mekanın...
En guzeli, cemaat ve tarikatler de insanlarin biraz cahiliyetini kullanip din tacirligi yapanlar yuzunden bukadr populer oldu malesef devletin en cok el koymasi gereken konulardan birisi bu. 
Amin, ülkenin bunları göreceği varmış napalim bu ak parti 70 yil once gelecekmis gec kalmis diye Allahin isine de karisanlardan olacak degiliz bizde  
14.06.2018 02:32 AM
Alp
Erciyes Üniversitesi | Gazetecilik
Rabia Nur demiş ki:
En guzeli, cemaat ve tarikatler de insanlarin biraz cahiliyetini kullanip din tacirligi yapanlar yuzunden bukadr populer oldu malesef devletin en cok el koymasi gereken konulardan birisi bu. 
Amin, ülkenin bunları göreceği varmış napalim bu ak parti 70 yil once gelecekmis gec kalmis diye Allahin isine de karisanlardan olacak degiliz bizde  
Cemaat ve tarikat oluşumlarını devlet yok edecek başka çözümü yok bunun. Zira ülkenin başına ne geldiyse bunlar yüzünden geldi. Dinini yaşamak isteyen insan başkasının elini, ayağını öpmeden, sohbetini dinlemeden de yaşar. Kur'an-ı Kerim'in Türkçe mealini okuması yeterli. Hadi onu da yapamıyor Elmalılı'nın tefsiri kafi.
14.06.2018 02:36 AM
Rabia Nur
Erciyes Üniversitesi | Fen Bilgisi Öğretmenliği
Alp demiş ki:
Cemaat ve tarikat oluşumlarını devlet yok edecek başka çözümü yok bunun. Zira ülkenin başına ne geldiyse bunlar yüzünden geldi. Dinini yaşamak isteyen insan başkasının elini, ayağını öpmeden, sohbetini dinlemeden de yaşar. Kur'an-ı Kerim'in Türkçe mealini okuması yeterli. Hadi onu da yapamıyor Elmalılı'nın tefsiri kafi.
Okadar fazlalarki yok edilmeleri cok zor olacaktir. İste bunu bilen senin benim gibi insanlar zaten onlara baglanmiyor sorun orda. Hala hocam sakiz çiğnesem orucum bozulur mu diye sorulari olanlar bunlarin pesine dusup cevap ariyor sonra da oyle bi beyinleri yikaniyor ki el etek oper hale geliyolar. 
14.06.2018 08:15 AM
Çağdaş
Kırıkkale Üniversitesi | İnşaat Teknolojisi
Başbakan kırıkkaleye geldi ve o kadar çok boş alan vardı ki cidden sasırdım ki kırıkkalede 3 de 3 yapmış bir hükümetten bahsediyoruz.
14.06.2018 14:11 PM
İbrahim
Akdeniz Üniversitesi | Uluslararası Ticaret
Geliyoruz İnceden İnceden Rahat olun