Anasayfa
Beni Hatırla
0
FORUMLAR > SİYASET & GÜNCEL > Alternatif Tarih
13.01.2018 22:15 PM
Taner
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | Uluslararası İlişkiler
Yavuz Selim demiş ki:
ya abi adı aklıma gelmeyen ingiliz bir gazeteci abimiz vardı ingilizlerin eline geçen o zaman ki alman telgraf yazışmalarını yayınlamıştı. Oradan hatırlayabildiğim kadarı ile almanya amerikayı savaşa sokup teslim bayrağı açmak istiyor. bilerek bombalıyor. çünkü ingiltere ümüğüne kadar sıkacak ateşkes olmazsa. yanaşmıyor müttefikler. <br />
<br />
japonya konusunda haklısın o konuya hakim değilim. Güzel bir kitap vardır pearl horbordan hiroşimaya diye japonya hakkında güzel şeyler yazar. başını okuyup kaldırmıştım onu okumam lazım. Hatta iyi oldu aklıma geldiği japon gözüyle ikinci dünya savaşını anlatır. muhtemelen dediğin şeylere de atıflar vardır. çünkü epey geriden alıyor anlatmaya
Bende de var bi tane de hiç bakmadım daha. Ansiklopedik japon kültürü. Seviyorsan ve bulabilirsen doğu hindistan ticaret şirketi ile alakalı da oku. Salt hindistan ile iş yapmamış ingilizler. Çin, japonya, kore vs de var. Hatta biz de pek bilinmez fransızlar kore\'ye donanma yollamış yanlış hatırlamıyorsam misyoner olaylarından dolayı. Caponlarin çini işgal ettiği dönemde bile ingiliz , fransız kontrolünde kalan yerler var.
13.01.2018 22:33 PM
Beyza
Sakarya Üniversitesi | Zihin Engelliler Öğretmenliği
Tekerrür ederekten sürüyor sanki..; Temelde iyi ve kötü yani esasen hakikat ve batıl mücadelesi, degisen aktorler ile kıyamete değin az gitcek uz gitcek dere tepe düz gitcek.
Son Düzenleme: Beyza Cinoğlu @ 13.01.2018 22:49
13.01.2018 22:45 PM
Taner demiş ki:
Bende de var bi tane de hiç bakmadım daha. Ansiklopedik japon kültürü. Seviyorsan ve bulabilirsen doğu hindistan ticaret şirketi ile alakalı da oku. Salt hindistan ile iş yapmamış ingilizler. Çin, japonya, kore vs de var. Hatta biz de pek bilinmez fransızlar kore\'ye donanma yollamış yanlış hatırlamıyorsam misyoner olaylarından dolayı. Caponlarin çini işgal ettiği dönemde bile ingiliz , fransız kontrolünde kalan yerler var.
Abi koreyle alakalı şu an tek bildiğim sırf yabancı ve sakallısın diye kızlar teklif ediyor MUŞ. onu da gidip öğrenmek lazım. 

kuzey güney dizisini koreye pazarlasak tutar mı acaba
13.01.2018 22:51 PM
Cemre demiş ki:
öldürmekten vazgeçip işgücü olarak kullanacaktı naziler insanları. Teknolojileri ilerlemişti ve bunun doyumuna ulaşamamışlardı çünkü. Şu anki tek kutuplu dünya düzeni ne ise sadece kutupun yeri değişip aynen devam edecekti yani

abi sadece ilk cümleyi okudun di mi ?
13.01.2018 22:52 PM
Cemre
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
Yavuz Selim demiş ki:
abi sadece ilk cümleyi okudun di mi ?
tabii ki
13.01.2018 23:04 PM
Taner
Yavuz Selim demiş ki:
Abi koreyle alakalı şu an tek bildiğim sırf yabancı ve sakallısın diye kızlar teklif ediyor MUŞ. onu da gidip öğrenmek lazım. 

Herkes ajan dizisi diye başlar 3-4 bölüm sonra yapımcının elinde patlar
13.01.2018 23:04 PM
Taner
Yavuz Selim demiş ki:

Herkes ajan dizisi diye başlar 3-4 bölüm sonra yapımcının elinde patlar
14.01.2018 01:10 AM
Gökhan
Anadolu Üniversitesi | Turizm İşletmeciliği
O değil de, ne zaman nazilerle ilgili bir mevzu açılsa aklıma gelir, hitler kışın ortasında rusya'ya saldırmak gibi stratejik bir mallığı nasıl yaptı?
14.01.2018 01:13 AM
Gökhan demiş ki:
O değil de, ne zaman nazilerle ilgili bir mevzu açılsa aklıma gelir, hitler kışın ortasında rusya'ya saldırmak gibi stratejik bir mallığı nasıl yaptı?

sence?
Bu mesajı
1 kişi beğendi
14.01.2018 01:22 AM
Kadir Misiroglu sandim.
hair transplant turkey