Anasayfa
Beni Hatırla
1
FORUMLAR > SİYASET & GÜNCEL > İnşaat İşçisi Geçinemiyorum Diyerek Kendini Yaktı
Bu mesajı
4 kişi beğendi
13.01.2018 13:52 PM
Cansu
Hacettepe Üniversitesi | Siyaset Bilimi
HABER

Hayal meyal hatırlıyorum, 2001'de birisi Ecevit'e yazar kasa fırlatmıştı. O zamana göre sansasyonel bir eylemdi, o adam sonra koalisyon hükümetleri dönemindeki ekonomik istikrarsızlığı kendince eleştirmiş ya da ekonomik durgunluğu sadece koalisyon hükümetine bağlamış. Yandaş medya 2017 referandumunda adamcağızı bulup, neden "evet" diyeceğini bir güzel açıklattırmış. link 

Dün akşam bir inşaat işçisi meclisin önünde kendini yaktı (hayatını kaybetmedi). Medyada elbette o kadar ilgi görmedi. Görseydi de -niyet okuyuculuğu yapıyor demeyin - muhtemelen manyağa bak kendini yaktı, koskoca meclisin önünde kendini reklam yaptı, fetöcü, bhararanın işi neyse, bir ton laf söylenecekti. Arkasından ekonominin çok da kötü olmadığına kanaat getirilip mevzu unutturulacaktı. 

Şimdi burada, "madem ekonomik istikrarsızlık koalisyon hükümetlerinin yapısal sorunlarından ileri geliyor, lise 2'ye başlayan Akp iktidarında neden bir işçi geçinemiyorum diyerek kendini yakıyor?" tartışması yapmayım, ayıp olur. 

Bu kendini yakma eylemi dün akşamdan beri çok fazla büyümedi, büyüyüp toplumsal bir zemin kazansaydı, adamı eylemden sağ kurtulduğuna pişman ederlerdi de demeyim. 

Konu hak ve özgürlüklerin kısıtlanması olunca mangalda kül bırakmayan muhalif çevrelerin mevzu sınıfsal nitelik kazanınca suspus olmalarına anlam veremediğimi söyleyim.
13.01.2018 13:55 PM
Taner
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | Uluslararası İlişkiler
Sınıfsaldan ziyade seninde belirttiğin üzere bunun siyasallaşmasından ekmek çıkmaz düşüncesi bence.
Bu mesajı
1 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi
13.01.2018 13:58 PM
Anani da al git dendi zaten ilk degil. Medyada yer bulunca da ne oldugunu biliyoruz tahmin yurutmeye gerek yok.
Oncekiler liderlik vasfi olmayanlardan sebepti, simdikiler ise bizi sevmiyorlar, dunya liderimizi istemiyorlar, faiz lobisi feto.
Bundan baska cevap alabilen varsa soylesin.
Bu mesajı
3 kişi beğendi
13.01.2018 14:13 PM
Murat
İstanbul Üniversitesi | Makine Mühendisliği
Kuzenim hayvancı 1litre sütü 3 liraya satamıyor, 1 litre sütü 3 liraya almayan aynı pastahane 1 bardak çayı 3 liraya satıyor.
13.01.2018 14:39 PM
Gunay Murat
Gazi Üniversitesi | Bilgisayar Öğretmenliği
Yazar kasa atıldiginda hukumet dagildi bunda bi soylem bile.yok bu ilk degil hem
13.01.2018 15:16 PM
Şamil
Gazi Üniversitesi | Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği
tv ler beyin yıkama yapıyor sade tv ler değil gazeteler de, okadar yanlı yayın yapılıyorki TRT de bir programın giriş introsunu seçim reklamı sanmıştım ...

Bu mesajı
1 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi
13.01.2018 15:30 PM
Utku
İstanbul Üniversitesi | Rus Dili ve Edebiyatı
Bugün belediyelerin de Cumhurbaşkanlığı'na bağlanacağı konuşulurken, tek derdi daha fazla güç daha fazla para olan insanların bu eylemi görmemesine şaşırmıyorum, t.şak yalayıp ihale kazanmaktan başka amacı olmayan havuz medyasının da bunu görmemesi aynı şekilde şaşırtmıyor da insanların canı nasıl sızlamıyor anlam veremiyorum.

Olan her devirde, her zaman fakire oluyor da bu insanlar nasıl oluyor da bu olanları sineye çekebiliyor anlam veremiyorum.

Hani yakarsa bu dünyayı garipler yakardı, Baba... Garipler kendini yakarken dünya dönmeye devam ediyor. 
Bu mesajı
1 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi
13.01.2018 17:46 PM
Utku
İstanbul Üniversitesi | Rus Dili ve Edebiyatı
13.01.2018 17:55 PM
Çağdaş
Kırıkkale Üniversitesi | İnşaat Teknolojisi
Basın ?
13.01.2018 18:09 PM
Kendiyi bu hale getirenlerden hesap sormak yerine kendini yakarsan ancak ve ancak kül olursun.