Anasayfa
Beni Hatırla
-1
FORUMLAR > KONU DIŞI > Kadınların hiçbir şey ama hiçbir şey yapmaması, her işlerini erkeklere yaptırmak istemeleri üzerine gergin bir giriş!
İlk Sayfa « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » Son Sayfa
Bu mesajı
1 kişi beğendi
14.01.2018 02:00 AM
Eda
Hacettepe Üniversitesi | İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
Her işimi kendim görürüm ama bu maharet değil siz size muhtaç kadınları seviyosunuz
Bu mesajı
2 kişi beğendi
14.01.2018 02:16 AM
Benim ananem ve babannem (ki sadece benim şahit olduğum 2 kadın bu ) hiç bir işini eşlerine yaptırmayan aksine onların kölesi olmuş kadınlardan. Tamam bey ,olur bey, hazır beyim bla bla ... Geçmişten beri it yerine konulan kadınlar değildi de kimdi? Ha bu durum bitmiş değil hala çoğu yerde bilhassa doğuda aynen devam etmekte. madem kadınlar bu kadar fırsatçı madem bu kadar tiksindirici bir durum ki bu konu olmuş forumlara o zaman tercihlerinizi kadınlardan yana yapmayabilirsiniz belki aradığınız mutluluk hemcinsinizdedir ????
Ayrıca sözüm ona biz size yaptırıyormusuz ya her işi şimdi sorsan burdaki erkeklerin yarısından fazlası kendi ic çamaşırını anasına aldırıyordur böyle de acı verici bir durum, yazık.
14.01.2018 02:19 AM
14.01.2018 02:24 AM
"Değerli dostlar bu bir emirdir: Bir kadın sizden ne isterse istesin, derhal, "peki sen ne koyuyorsun ortaya," sorusunu sormalıyız"

Ben soru sormam. İsteğimi söylerim... Kabul ederse istediğini yapar, istedigimi alırım.
Kabul etmezse yine istediğini yapar, borçlarını biriktirir komple alırım.
Bu mesajı
1 kişi beğendi
14.01.2018 02:27 AM
"Kadınlar, biz bir şeyler vaat etmediğimiz sürece bize herhangi bir şey yapıyorlar mı? Çıkarları yoksa erkeklere yardım ediyorlar mı?"

Burada muhalif olacağım Evrenciğim.
Yapıyorlar. Bana kalırsa erkeklerden daha çok yardım ediyorlar karşılıksız.
14.01.2018 02:33 AM
Eda demiş ki:
Her işimi kendim görürüm ama bu maharet değil siz size muhtaç kadınları seviyosunuz
Kendi adıma konuşacak olursam evet.
Örneğin: İş yerindeki hatun arkadaş benden bir bilgi istediğinde hemen fırsatçılık yapıp 1 sigara karşılığında istediği bilgiyi veriyorum.
Bilginin önemine göre sigara adeti değişiyor elbette.
Sonuçta her iki tarafın da işi görülüyor. Bence böyle makul bir anlaşmalarda muhtaçlık kavramı hoş görülebilir.
14.01.2018 02:35 AM
Evren bu sefer baltayı taşa vurdu gibi gibi sanki sanki.
Bu mesajı
3 kişi beğendi
14.01.2018 03:47 AM
Eda
Hacettepe Üniversitesi | İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
Mehmet Batuhan demiş ki:
Kendi adıma konuşacak olursam evet.
Örneğin: İş yerindeki hatun arkadaş benden bir bilgi istediğinde hemen fırsatçılık yapıp 1 sigara karşılığında istediği bilgiyi veriyorum.
Bilginin önemine göre sigara adeti değişiyor elbette.
Sonuçta her iki tarafın da işi görülüyor. Bence böyle makul bir anlaşmalarda muhtaçlık kavramı hoş görülebilir.
Karşılığı 1 sigara edecek bilgiye muhtaç etmesin Rabbim
Bu mesajı
1 kişi beğendi
15.01.2018 12:33 PM
Ramazan
Gazi Üniversitesi | Bilgisayar Öğretmenliği
Ömrüm demiş ki:
Meraktan soruyorum hiç aşık oldun mu?
Şey demek istiyor "kezban", "aşık isen herşeyi yapman gerekir onun için". Feda kültürü ile büyümüş/büyütülmüş bir coğrafyadan ne bekleyebilirdin ki başka. Aşk masallarından , tv dizilerine kadar gündelik hayatın her anında vıcık vıcık servis edilen, bakışmalı, cefa çekmeli, kavuşulamamalı. Aslında somut hiçbir duygunun olmadığı komik doğu kültürü. Kültür diyorum çünkü sadece kültürel ögeler dışında ben pek birşey kaldığını düşünmüyorum.

Dostum çok güzel yazmışsın, bu hoyrat topraklar , erkek egemenlikten ne zaman bu aşamaya geçti bilemiyorum. Kadın erkek eşitliğini savunurken bir anda kendimizi nerede bulduk. Senin de ifade ettiğin gibi bir meme elleme uğruna benden beklenenler : zeki olmam, yakışıklı olmam, kültürlü ve komik olmam, zengin olmam ( önemli bir kriter) , eğlenceli bir karakter olmam vs vs. Bana sunduğun ne ?  Kalçalarım güzel , yada boyum uzun (1.60 boyundan bahsediyoruz )
Çok yazık, tabiki bu kadar talebin olduğu yerde arz'ın artması çok doğal. Ama sür bakalım sefanı türk kızı nereye kadar devam edebileceksin böyle.
15.01.2018 14:10 PM
Tuğba
Bartın Üniversitesi | Orman Mühendisliği
Evren demiş ki:
Arkadaşlar günaydın, ben biraz gerginim, oturun. Efendiler, bu topraklarda biliyorsunuz bizim çektiğimiz acıları bir gavur duysa oturur günlerce ağlar. Bir batılı kadına anlatsak yaşadıklarımızı, yahu bırak şu zalimleri, ben sana istediğin kadar meme veririm der ve hemen o anda bu vaadini pratiğe döker. Biz işte öyle acılar yaşıyoruz bu topraklarda. 

Arkadaşlar, muhteşem kadınlarımızda, neredeyse bütün angarya işlerini erkeklere yaptırmak gibi bir garabet var biliyorsunuz. Pekii, bunu nasıl kolayca yapıyorlar? SİZ AŞAĞILIK YARATIKLARIN BELKİ MEME TUTARIM DİYE BİR KADININ HER İSTEĞİNE BALIKLAMA ATLAYACAĞINIZI İYİ BİLDİKLERİNDEN KOLAYCA YAPIYORLAR. 

Arkadaşlar peki bu piliçleri böylesine kolaycı, böylesine üşengeç yapan şey ne? Sizlere durumu başka yerde bulamayacağınız şekilde açıklayım. Arkadaşlar, türkiye erkek nüfusunun yarısının penisi, türkiye'deki tüm kadınların diğer mesajlar kutusunda okunmamış mesaj olarak durduğu için, kadınlar şunu iyi biliyorlar: Etrafta bir kadının kendisine "slm" yazmasına muhtaç milyonlarca aç adam var. Öyleyse niye uğraşsın? Öyle küstahlaşmışlar ki bu konuda: Dünyanın en doğal şeyini istiyormuş gibi sizden kendi işlerini yapmanızı isteyebiliyorlar. 

Diğer bir durum babaerenler, biz erkekler ancak bir şeyler üreterek, yaparak memeye ulaşabiliyoruz. Onlar ise sadece durarak ulaşabiliyorlar. Dolayısıyla okumuyorlar, uğraşmıyorlar, hiçbir şey için çabalamıyorlar çünkü böyle de istediklerine ulaşabiliyorlar. BUNA BİR DUR DEMEYECEK MİYİZ? 

İşte görüyorsunuz, forumlarda blok ders yapıyoruz, birçok kadın "ya erkeklerdeki şu konuyu da yazsana" diyor. Ben de eşeğim, atlayacağım hemen ve yazacağım. Yahu siz niye yazmıyorsunuz? Hanımlar, bizler kafa patlatıyoruz, bu topraklarda çalışıyoruz, öyle instagram storilerimize her gün bir on beş bininciyi daha eklemekle vakit kaybetmiyoruz. Az gtünüzü kaldırın yahu. Ne bu kolaycılık, kerametiniz ne sizin, ne oldunuz, ne sanıyorsunuz kendinizi?

Değerli dostlar bu bir emirdir: Bir kadın sizden ne isterse istesin, derhal, "peki sen ne koyuyorsun ortaya," sorusunu sormalıyız. Vicdanınızın sızlamaması için olayı tersine çevirin: Kadınlar, biz bir şeyler vaat etmediğimiz sürece bize herhangi bir şey yapıyorlar mı? Çıkarları yoksa erkeklere yardım ediyorlar mı? Bunu da geçin, bir erkeğin acısı kadınların umurunda mı? Değil. Öyleyse biz de eşek gibi atlamayı bırakmalıyız. Bu ne yahu, armut piş, ağzıma düş. Neden? Çünkü güzelim, çünkü memem var. Hadi oradan inek arabası seni, hadi be oradan ördek seni! 
Haklı
İlk Sayfa « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » Son Sayfa