Anasayfa
Beni Hatırla
3
FORUMLAR > KONU DIŞI > Delikanlı ya da Barbi değil Harbi olarak niteledirilen kadın sorununa derbeder bir giriş!
Bu mesajı
6 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi
06.01.2018 14:57 PM
Evren
Gazi Üniversitesi | Ekonometri
Arkadaşlar... Daha başlığı görür görmez gözyaşlarınıza boğulduğunuzu görür gibiyim. Silin yaşlarınızı çocuklarım, dersi blok yapacağız, oturun. Efendiler, biliyorsunuz cennet vatan Türkiye'de garabet bir değil, iki değil ve hatta üç de değil. Yani hangi birisini masaya yatıralım da şey yapalım affedersiğiz bilemiyoruz. Sonuçta biz de insanız, herkesi biz şey yapamayız. Neyse. 

Vakti zamanında hocanız olarak yine bir piliçle buluşmuştum. Biliyorsunuz sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen tanışmalarda ses tonu, diksiyon, efendime söyleyim kelime dağarcığı gibi şeyleri anlamak mümkün olmadığından, bu yaralı yürek, saf duygularıyla ortama seyirtmişti. Neyse arkadaşlar işte oturduk, bira içiyoruz. "Ben sana kaldırıyorum, sadece biramı değil ama" gibi şebeklikler yapıyorum falan. 

Derken arkadaşlar, birkaç biranın ardından muhteşem addettiğim bebeğim, bir anda şöyle konuşmaya başladı benimle: "Anamdan babamdan duymadığım lafları etti bana, terso gitti, anlatabiliyor muyum, Evren? Lan dedim, bunun yakasına yapışarak, benim adım NİSANUR, sen kime yamuk yapıyorsun? Benim de tersim pistir haa... Öyle bir tane çaktım mı kalkamaz yerden... Neyse, hakkaniyetli olsun, ADAM olsun, delikanlı olsun canımı yesin, onu demeye çalışıyorum..."

Abo! Arkadaşlar, bunları size kim öğretti arkadaşlar? Adam olsun, yanlış yapmasın, yamuk olmasın gibi şeyleri nereden öğrendiniz siz arkadaşlar? Yahu asker arkadaşı istesek sizinle ne işimiz olur, siz kadınsınız ya. Böyle biraz da içkinin etkisiyle yükselince kadın, dedim ki herhalde biraz daha içerse beni s*ker bu. Arkadaşlar böyle küfür ettiğime bakmayın, ben de pek naif bir insanımdır, kadın karşımda şöyle konuşuyor: "Kaldır kadehi ey sevgili, önce gelişine, sonra gidişine, dibini bulunca da gelmişine geçmişine!..." 

Sevgili Nisanur, canım, biraz sakin ol, burada kimse bize yamuk yapamaz, dedikçe, "yaparlar Evren, sana da yaparlar, bunlar öyle şerefsiz ki, topunu sıraya dizmezsem bana da Nisanur demesinler," gibi, böyle yani el ense çeksem de hararetini biraz dindirir inancıyla güreşmeye mi davet etsem yoksa "bunları skeceksin skeceksin," diye ben de mi coşsam bilemeyecek bir hâle geldim arkadaşlar. Kolumu bacağımı falan da tutuyor bir yandan. Bırak lan kolumu gibi içimden geldiğimce bir çıkış yapsam, hemen beni de kendisine yamuk yapanlar listesine alacak ve belki de cenge tutuşacağız kadınla. 

Yani buluşmanın başında bir de şöyle konuşuyorum: "Müsaade edersen, ben bir lavaboya gidip hemen geleceğim." "Sen de dilersen bir bira daha içelim derim." Ahaha, yani böyle bir şey olabilir mi amk ya? Barbi değil harbi olacağım diye oraya beni mahvetti kadın. Nisanurcuğum, anladığım kadarıyla senin randımanlı bir pompaya ihtiyacın var diyecek gibi oluyorum, alemin derdi biz olmuşuz diye giriyor söze. Nisanurcuğum, sen de dilersen yavaştan kalkalım diyecek gibi oluyorum, BIRAKMAM diye efeleniyor. Arkadaşlar ne yapsaydım? İnsanlığı bir harbi kadından kurtarmak adına maalesef hocanız olarak kendimi ateşe attım. Ertesi gün biraz dinginleşmiş görünüyordu. Fırsat bu fırsat, Nisanur dedim, sevecen bir tonla, şu delikanlı kadın AYAKLARINI bırak, sen bir kadınsın, tenin yumuşak, memen falan var senin, dün geceki pozisyonunu anımsa, biraz yumuşa rica ediyorum. 

"Ay ne harbisi barbisi, ne diyorsun bebeğim sen?" diye sordu. Manyak. Deli abilondo. Nisanur, dün biraz içtik, hatırlamıyor musun hiçbir şey diye sordum. Ay çok güzeldi, bunu hep yapalım diye karşılık verdi. Tabii dedim, bir blok ders daha yapmadan bırakmama ama ben mekanda olanları kastediyorum? Sustu, sustu ve sustu arkadaşlar. Sonunda anladım ki, bir kültürel çatışma bu kadının zihinsel yapısını sarsmıştı. Barbi değil harbi kadınların arasında geçirdiği çocukluğu, içkiyi biraz abarttığında bir canavar gibi ortaya çıkıyordu. Değerli dostlar, bu delikanlı, harbi falan AYAKLARINI bırakın rica ediyorum. Biz insanız, böyle şeylere gerek yok. Bakın siz de Nisanur gibi olursunuz sonra ve herkes onun kadar şanslı değil, benim gibi naif birisine de denk gelmezsiniz allah vermesin sümsüğü yediğiniz gibi öyle kalakalırsınız. Evet, şimdi bir teneffüs yapalım. 
Bu mesajı
2 kişi beğendi
3 kişi beğenmedi
06.01.2018 15:05 PM
Gizem
Çukurova Üniversitesi | Su Ürünleri Mühendisliği
Vallaha hepsini okudum büyük bir keyfle
Bu mesajı
5 kişi beğenmedi
06.01.2018 15:10 PM
Imamhatipli Nisanur, tanimadigi erkeklerle içince başına gelenler.
Bu mesajı
2 kişi beğenmedi
06.01.2018 15:10 PM
Şeyma
Bülent Ecevit Üniversitesi | Sınıf Öğretmenliği
Devamsizlik yapmam valla
Bu mesajı
1 kişi beğendi
2 kişi beğenmedi
06.01.2018 15:14 PM
Murat
İstanbul Üniversitesi | Makine Mühendisliği
Toplantıdayım çıkınca niyet ettim okumaya.
Bu mesajı
1 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi
06.01.2018 15:16 PM
Ali
İnönü Üniversitesi | Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
durumumuz vardı okumadım
Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
06.01.2018 15:17 PM
Burcu
Akdeniz Üniversitesi | Fen Bilgisi Öğretmenliği