Anasayfa
Beni Hatırla
-2
FORUMLAR > SİYASET & GÜNCEL > Uyuşturucu satıcılarının ayaklarını kırın, suçu bana atın
Bu mesajı
3 kişi beğendi
03.01.2018 22:52 PM
Ömer Faruk
Yıldız Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
İçişleri bakanımız Süleyman Soylu demiş, Uzun versiyonu "Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman, beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Suçunu bana atsın" şeklinde olan tam da anayasanın değişmez maddelerinden olan hukuk devleti olma prensibine yakışır özlü söz. Gerçi bunun partisini sevmeyen insanlardan bile takdir alır bu söz. Ne de olsa çok çağdaş insanlarız, ayrıca avrupa bizi qısqaniir ...
03.01.2018 22:54 PM
Şevket
Gazi Üniversitesi | Metal Öğretmenliği
Sağlam adam olsa vurun gebertin öldürün derdi de işte neyseee
03.01.2018 22:56 PM
Sebahattin
Atatürk Üniversitesi | Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Ben bu masada uyuşturucu sattırmam.satanlarla da ticaret yapmam
Bu mesajı
4 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi
03.01.2018 23:02 PM
Ali
İnönü Üniversitesi | Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
artık o kadar saçmalamaya başladılar ki insan uyuşturucu satıcılarını koruma noktasına geliyor. 
Bu mesajı
1 kişi beğendi
2 kişi beğenmedi
03.01.2018 23:08 PM
Ayak olur da ellerini de es geçmeseler...
Bu mesajı
1 kişi beğendi
03.01.2018 23:10 PM
Bırakalım torbacılar gençleri zehirlemeye devam mı etsinler? Yoksa etmesinler mi? 15 16 yaşında liseler haplanıyor, 20 yaşında eroinmanın ağzında diş kalmamış.

Bunu bugün açık bir şekilde söylemiş olması, daha evvelden torbacıların tokatlanmadığı anlamına gelmiyor.

Büyük uyuşturucu ticaretine sürekli operasyon yapılıp darbe vurulsa da şu gerçek ki oranı düşürülse de sonu gelmeyecektir, en azından mahalledeki okulların önlerine kadar elini kolunu sallayarak gelip, gençlerin ceplerindeki okul harçlıklarını alacak duruma gelemesin.
03.01.2018 23:13 PM
Ömer Faruk
Eyüp Can demiş ki:
Bırakalım torbacılar gençleri zehirlemeye devam mı etsinler? Yoksa etmesinler mi? 15 16 yaşında liseler haplanıyor, 20 yaşında eroinmanın ağzında diş kalmamış.

Bunu bugün açık bir şekilde söylemiş olması, daha evvelden torbacıların tokatlanmadığı anlamına gelmiyor.

Büyük uyuşturucu ticaretine sürekli operasyon yapılıp darbe vurulsa da şu gerçek ki oranı düşürülse de sonu gelmeyecektir, en azından mahalledeki okulların önlerine kadar elini kolunu sallayarak gelip, gençlerin ceplerindeki okul harçlıklarını alacak duruma gelemesin.
Asmayalım da besleyelim mi?
03.01.2018 23:17 PM
Ömer Faruk demiş ki:
Asmayalım da besleyelim mi?
Ben asalım mı dedim hocam. Sen hiç torbacıdan madde alan hayatı sönmüş birini gördün mü , gözlerine baktın mı?

Peki besleyelim mi?
03.01.2018 23:31 PM
Ömer Faruk
Eyüp Can demiş ki:
Ben asalım mı dedim hocam. Sen hiç torbacıdan madde alan hayatı sönmüş birini gördün mü , gözlerine baktın mı?

Peki besleyelim mi?
Hocam hukukta bazı temel ilkeler vardır. Bu ilkeler nasıl fen bilimleri yıllarca birikimle oluştuysa aynı şekilde oluşmuştur. Bu ilkeleri hukukçu olmasan bile eğer bir hukuk devletinde yaşadığını iddia ediyorsan özümsemen gerekir. Bunlar nelerdir? biri masumiyet karinesi. Bu ne demektir? Her insan suçluluğu ispatlanana kadar masum sayılır demektir. Kaldı ki bir polis memuru savcı ve/veya hakim değil kolluk kuvvetidir. Hukukda ayrıca en azından görece gelişmiş ülkelerde orantılı ceza uygulanır, amaç da ilk aşamada suç işlemiş insanı toplumdan uzaklaştırmak (bkz. hapis) ikinci aşamada da topluma kazandırmaktır. Hadi bunların hepsini geçtim daha önce bunların tokatlanmadığı anlamına gelmiyordu demişsin. Evet tokatlanıyordu belki de bunu resmi ağızdan salık verip hukuk devleti ilkelerini dejenere edersen ilerde bunun ceremesini sadece uyuşturucu satıcıları çekmez emin ol.
03.01.2018 23:32 PM
Bakan iradesi diye bir şey var ve bakan iradesini kullanarak gidin yıkın arkanızda ben varım varım uyuşturucuyla mücadelede demiş.
Hukuktan vazgeçmiyor suçu bana atın diyor neden dokunulmazlığı var ve ohalde olan ohalde kalır.
Buldukları torbacının bacağını kırıp adalete teslim etsinler