Anasayfa
Beni Hatırla
0
FORUMLAR > SİYASET & GÜNCEL > reza , rıza , zarrap sarraf artık ne biçim bir arkadaş ise
17.11.2017 15:12 PM
Orhan
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | Bilgisayar Mühendisliği
Gökhan demiş ki:
BM Güvenlik Konseyi kararı
abboooo. o zaman selestin babayaro desene.
ben abd'nin öyle resmi olmayan bir baskısı zannediyordum bunu.
biz acık acık bm kararını deldik he.
lan bir de adamı a habere cıkarıp cari acık kapattım dedirtttik.

17.11.2017 15:15 PM
Gökhan
Çukurova Üniversitesi | Makine Mühendisliği
Orhan demiş ki:
abboooo. o zaman selestin babayaro desene.
ben abd'nin öyle resmi olmayan bir baskısı zannediyordum bunu.
biz acık acık bm kararını deldik he.
lan bir de adamı a habere cıkarıp cari acık kapattım dedirtttik.

Böyle bir karar var midir bilmiyorum ama ambargo delme mevzusunu bu karara ve uluslararası anlaşmalara bağlayacakmış Abd
17.11.2017 19:32 PM
Ömer Faruk
Yıldız Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
Yunus Ahmet demiş ki:
Ömer hukuktan bahsediyoruz mk hangi istihbarat örgütünün nerede nasıl faaliyet gösterebileceğinden değil. Şik güya sosyalist olan senin bunları söyoemesi gerçekten çok komik. Döneklik konusunda akpli arkadaşları aratmıyorsun. Ulan be beyninin algı düzeyı sıfırın altında olan eleman. O senin bahsettiğin ülkelwrin gücüyke alakalı bir konu. Eğer abd isen yaparsın kimse ses çıkaramaz. Japonyaya nükleer de atarsın. Vietnamda yüzlerce ton napalmde kullanırsın. İrakın içine de edersin kimse bir şey diyemez. Şimdi bu abdnin yaptıklarını hukuki mi kılar? Çok boş ve alakasız konuşuyosun. Ben sana hukuk diyorum sen bana cia şunubyaoar bunu yapar kimse bir şey diyemez diyorsun ne alaka mk? Neymiş oturup susacak mışsı yok ya. Bi de sosyalist güya mk. Sen cidden kaale alınacak kapasitede ve karakterde bi adam değilsin. Sana daga fazla cevap verio vakit kaybetmeyeceğim. Utanmasan japonyaya atılan nükleeleri bike hukuki sayıp japonlar savaşmasaydı yerlerinde otursaydı ne savunuyosun canım ülkeni abdnin nükleeri var bile dersin sen bu kafayla.
Anla diye örnek veriyorum anlamıyorsun ben ne yapayım. Hukuka aykırı delil genel olarak örneğin bizde kovuşturma makamlarının hukuka aykırı şekilde elde ettiği delil olarak tanımlanır. Şimdi gel hadi bu tanımdan Sarrafa gidelim. 

Birinci şık Fetönün cia ajanı olduğunu kabul edelim. Sana ne dedim yukarda, cia'in zaten operasyon yetkisi var. Hatta tek yetkisi yurtdışı. O yüzden cia ajanı tarafından elde edilmiş ve savcıya sunulmuş bilgiler Hukuksuz elde edilmiş delil sınıfına girmez yahu adamın tek işi o, ona verilen görev o zaten! Bilgi toplamak! (ayrıca operasyon yapmak)

İkinci şık savcının fetöcülerden veya herhangi birinden delili edinmesi, bu hiç olmaz çünkü burda da Kovuşturmayı yapan savcı delili araklamıyor ona servis ediliyordur. 

Daha da anlamadıysan yazmayacağım artık senin gibi cahil adama, uğraşamayacağım senle.
17.11.2017 19:50 PM
Ömer Faruk
Yıldız Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
Yunus Ahmet demiş ki:
Ömer hukuktan bahsediyoruz mk hangi istihbarat örgütünün nerede nasıl faaliyet gösterebileceğinden değil. Şik güya sosyalist olan senin bunları söyoemesi gerçekten çok komik. Döneklik konusunda akpli arkadaşları aratmıyorsun. Ulan be beyninin algı düzeyı sıfırın altında olan eleman. O senin bahsettiğin ülkelwrin gücüyke alakalı bir konu. Eğer abd isen yaparsın kimse ses çıkaramaz. Japonyaya nükleer de atarsın. Vietnamda yüzlerce ton napalmde kullanırsın. İrakın içine de edersin kimse bir şey diyemez. Şimdi bu abdnin yaptıklarını hukuki mi kılar? Çok boş ve alakasız konuşuyosun. Ben sana hukuk diyorum sen bana cia şunubyaoar bunu yapar kimse bir şey diyemez diyorsun ne alaka mk? Neymiş oturup susacak mışsı yok ya. Bi de sosyalist güya mk. Sen cidden kaale alınacak kapasitede ve karakterde bi adam değilsin. Sana daga fazla cevap verio vakit kaybetmeyeceğim. Utanmasan japonyaya atılan nükleeleri bike hukuki sayıp japonlar savaşmasaydı yerlerinde otursaydı ne savunuyosun canım ülkeni abdnin nükleeri var bile dersin sen bu kafayla.
Ha bi de son şey ekliyim sosyalist değilim, iki kere kullanmışsın dikkatimi çekti. Zaten bu forumu az çok takip eden ve senin daha önce dediğin gibi algı ve mantık sorunu olmayan herkes bilir. Ama sende bayağı bir algı sorunu varki akpli gibi hareket ediyorsun cümlemi bile anlamamış yok ben akpli diyelim diye çemkirmiştin.

Ayrıca evet Abd başkanının Japonyaya bomba atması anayasasına göre hukukidir, zaten hukuki olduğu için de yargılanmamıştır, yetkisi vardır. Eğer bir savaş suçu varsa o uluslararası bir mahkemede yargılanır. Abd mahkemesinde Abd başkanınını niye yetkilerini kullanıyorsun diye hiçbir aptal yargılamaz. Hukuk bilgin 0
Son Düzenleme: Ömer Faruk Durusoy @ 17.11.2017 19:51
17.11.2017 21:06 PM
Aykut
Dokuz Eylül Üniversitesi | Uluslararası İlişkiler
Bu mesajı
3 kişi beğendi
18.11.2017 19:00 PM
Yunus Ahmet
Karadeniz Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
şu salağa abdnin anayasasında nükleer atma diye bir şey olmadığını ve bunun uluslararası hukuğa aykırı olduğunu söylesin. Hatta bir savaş suçu olduğunu söylesin. Hiç bir devletin savaş suçu sayılan kitle imha silahlarını kendi anayasasına sokamayacağını söylesin. Ben bu kadar salakça fikirlere ve cahilce bilgilere sahip bir insan için daha fazla parmak oynatmak istemiyorum.
19.11.2017 09:29 AM
Ayhan
Celal Bayar Üniversitesi | Makine Mühendisliği
Yunus Ahmet demiş ki:
Altın ile satın alıyoruz ? Buna satòn almak denir.Hangi Türkiyede kalması gereken paradan bahsediyorsun? Adamın doğalgazını ithal ediyordun. Ayrıca dolarla değil euro ile altını satın alıyordu. İran imtiyaz tanıdığı bazı iş adamlarına euroyu kendi ülkelerinde daha ucuzdan veriyor. Rezada bunlardan biridi. Reza iranda daha ucuz fiyattan aldığı eurosunu türkiyede altın satın alarak kullanıyor böylece iranda ucuza aldığı eurosu Türliye de çok daha fazla değerlendiği için daha fazla altın alabiliyor. Reza bu işten bu şekilde çok yüklî miktarlarda para kazandı. Biz ise doğalgazı çok daha ucuzdan satın alma şansı elde ettik. Bize de getirisi budur.Yoksa bunun paranın ülke içinde kalmasıyla çıkmasıyla bi alakası yok. Kaldı ki zaten paran ülke de kaldı altın olarak doğalgazı sattık. Ayrıca iranla uluslar arası kurallara uygun bir şekilde ticaret yapamıyorsun ambargo var. Yani o kurallara uyarak resmi bir şekilde irandan doğal gaz ve petrol satın alamıyoruz. O yüzden tezinin bir gerçekliği yok

Rezaya geleceksek. Yaptığı yolsuzlukların haddi hesabı yok bunu bende biliyorum. Oturduğu ev bile usulsüzlük dolu. Evinin teras katò bile kaçak adamın. Hatta tarihi eser olduğu için soruşturma açılmıştı adama. Yani bu adamları savunduğum bir nokta yok. Ben olay üzerinden konuşuyorum
Bu olayı da çik araştırdım. O yüzden burada boş boş atıp tutanlara ayar oluyorum. Bilmeden konuşuyorlar. Bu konuda kimse kusura bakmasın ama ülkemiz para kazandı konuyu başka yerlere çekmeye çalışmaya gerek yok.
Hocam Reza ile irtibata gec de ifadesini ona gore olustursun. Gorunen o ki islerin nasil yurudugunu yanlis biliyor. Isleri aslinda nasil yuruttugunu anlat Reza'ya.