Anasayfa
Beni Hatırla
0
FORUMLAR > YARDIM KAMPANYALARI VE GÖNÜLLÜ HİZMET DUYURULARI > Doğuda görev yapan kıymetli öğretmen arkadaşlar
Bu mesajı
6 kişi beğendi
3 kişi beğenmedi
03.10.2017 23:37 PM
Doğu'da görev yapan değerli öğretmen arkadaşlar tam anlamıyla olmasa da oradaki okulların bir çok sıkıntısını yakından biliyorum . Detayları çok fazla konuşmak istemiyorum . Özellikle de köyde olanlardan rica ediyorum kış için çocuklara çok büyük olmasa da elimizden geldiği kadar bir şeyler yapabilmek adına lütfen benimle iletişim kurun . İzleyeceğimz yolla ilgili detayları konuşalım .
Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
03.10.2017 23:40 PM
Gunay Murat
Gazi Üniversitesi | Bilgisayar Öğretmenliği
Kardes okul kampanyamiz var bizim bu sene 2.bi okul 3eklemek istiyoruz yardimci olalim.ne lazim
Bu mesajı
1 kişi beğendi
4 kişi beğenmedi
03.10.2017 23:47 PM
Yunus Emre
Karadeniz Teknik Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
Bence doguda gorev yapan ohretmen arkadaslar batiya gelmenin yolunu arayin. Es durumundan fln geliniyor mu şimdi durum nedir?
Bu mesajı
4 kişi beğendi
03.10.2017 23:53 PM
Yunus Emre demiş ki:
Bence doguda gorev yapan ohretmen arkadaslar batiya gelmenin yolunu arayin. Es durumundan fln geliniyor mu şimdi durum nedir?
Seninki de "Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı." hesabı olmuş.
Bu mesajı
1 kişi beğendi
03.10.2017 23:54 PM
Şamil
Gazi Üniversitesi | Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği
doğuda değil ankara merkezde köy okulundayım yine sıkıntı var Meb de sıkıntının bazen hangi şehirde olduğunla hiç alakası olmuyor.
Bu mesajı
8 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi
04.10.2017 00:00 AM
Niye sadece doğu. Batıda Doğudan daha beter halde yerler var. Oradakilerden beter durumda çocuklar var. Kışı daha sert geçen yerler var. İçinde Doğu kelimesi geçince birdenbire daha vicdanlı insanlar oluyoruz nasılsa
Bu mesajı
8 kişi beğendi
5 kişi beğenmedi
04.10.2017 00:12 AM
Alıntı yapılan mesaj silinmiştir.
Sizin şu an da benim içn onlardan bir farkınız yok . Böyle bir yoruma cevap bile vermek istemezdim aslında ama bir ümitle anlayabilrsiniz diye özellikle yazmak istiyorum . Sizin düşüncenizle Doğu'da olup okusa da okumasa da terörist olacağını düşündüğünüz insanların yine size göre Bu ülkeyi bölmeye çalışan ülkesinin toprak bütünlüğünü düşünmeyen yaşadığı vatana ihanet eden insanlar olacaklar. Peki ya siz ? Neyi ne kadar biliyorsunuzda ülkenin yarsına sahip o toplumu bu şekilde ki saçma cümlelerinzle 'bölme'ye çalışıyorsunuz.Evet ordaki çocuklar Türk'.e blmiyorlar.çünkü doğdukları büyüdükler yerde konuşulan dil Türkçe . okulların var olma amacı zaten onlara Vatandaşı oldukları vatanın dilini öğreteblmek . Yaşamınız boyunca sadece medyadan gördüğünüz ve saçma düşüncelere sahip üç beş insanla yaptığınız sohbetler sonucu bu sonuca ulaşmanıza çokta şaşırmıyorum aslında. Yine böyle bir konu yüzünden yaşadığım bir tartışmadan bahsedeceğim.Sırf kürt oldukları içn arabası yakılan bir genç kardeşimizi savunmuştum sosyal medya hesabımda ve bana binlerce küfür ve hakeret savunan beyin yoksunu bir arkadaşım olaydan sadece bir hafta sonra profilinde ''ÖMER HALİSDEMİR'  adında kürtçe anadili olan vatanımız içn şehit olan o yüce kahramınımızın fotoğrafını paylaşarak bu ülkey hep beraber kurtaracağız yazmıştı . böyle bir insan ne kadar okursa okusun nerde doğarsa doğsun ülkeye insanlığa dünyaya ne katabilr ki ? Benim babam da amcalarımda abimde ve bende senin o beğenmediğin okullarda okuduk . Ve şimdi hepimiz bu ülke için devletimzin kurumlarında çalışıyoruz... ve şmd yine o okullarda okuyan kardeşlerimize benim gibi olabilsinler diye yardım etmek istiyorum . Ege de ve ya Karadeniz de varsa ihtiyacı olanlarlar onlara da elimden geldiğince yardım etmek isterim . sizin zihniyetniz de olup onlar batı da yardım edemem demem . Çünkü bana o beğenmediğin okullarda sana öğretildiği gibi Doğu'da kiiler bu ülkenin geleceği olamaz değil , Doğu'da Batı'da bizim geleceğimiz öğretildi... Bu konuşmanın hatta tartışmanın sonu nereye kadar gider bilmiyorum ama  şundan eminim ki ne düşüncelerimi ne de doğruları bu zeka ya ve mantığa sahip biri hç bir şekilde anlayamayacak maalesef ...
Bu mesajı
4 kişi beğendi
2 kişi beğenmedi
04.10.2017 00:21 AM
Ömer V. demiş ki:
Niye sadece doğu. Batıda Doğudan daha beter halde yerler var. Oradakilerden beter durumda çocuklar var. Kışı daha sert geçen yerler var. İçinde Doğu kelimesi geçince birdenbire daha vicdanlı insanlar oluyoruz nasılsa
Benim canım orayı istiyor . yapacağım hiç br şeyin açıklamasını size ya da başkasına yapmam gerektiğini düşünmüyorum . konuyla alakası olanların yazması yeterli benim için . ;Ama özellikle bir cevap arıyorsanız sizi çok yakından ilglendiren bu konuya . Cevaplayayım . Kış önces yapmayı planladığım bir proje olduğu için ve oranın iklim şartlarını doğrudan bildiğim için benim bu yıl ki planım orası . Çocukluğumu o şartlarda geçirdim ve ilk projemi de bu şekilde gerçekleştirmek istiyorum . bunun seçimini yapmakta da özgür olduğuma inanıyorum . oradaki şartlara ne kadar hakimsiniz bilmiyorum ama rica ediyorum gerçekten bir fikrniz yoksa konuyla alakası olmayan saçma şeylerin tartışmasını burada yapmak istemiyorum . söz konusu olan şey lk okula giden en büyüğü 14 yaşında olan çocuklar . içinizdeki o gereksiz öfkeyi gdin başka yere kusun rica ediyorum .tartışmaya konu olacak kişiler onlar değil . 
04.10.2017 00:22 AM
Alıntı yapılan mesaj silinmiştir.
kimseden bir şey beklemiyorum güzel arkadaşım . üç beş tane çocuk yeni bir bot giyecek belki de heps bu . bunun detayları beni lgilendirmyor .
04.10.2017 00:26 AM
birkaç gün önce idareciler hicbir yerden yardım talep etmeyin meb'den uyarı geldi dediler ama...
hair transplant turkey