Anasayfa
Beni Hatırla
1
FORUMLAR > YARDIM KAMPANYALARI VE GÖNÜLLÜ HİZMET DUYURULARI > "3 tüp kan sizin olsun, kara toprak bizim oldu"
27.01.2018 04:14 AM
Başınız sağolsun.

Zeynebe hak verdim ama geç olmuş mahalle baskısından yılmış anlaşılan. Herkesin vicdanı rahatsa tamamdır.
19.02.2018 21:46 PM
Organ bağışı, kan ve ilik bağışı bunlar konusunda o kadar bilinçsiziz ki.

Meleğiniz rahat uyusun.

Sabır diliyorum
19.02.2018 21:48 PM
Ah yaa..
19.02.2018 21:48 PM
İlik için kani nerelerden verebiliyoruz paylasabilir misiniz herkes de görmüş olur ben normalde kizilaya kan bagisi yapiyorum ama ilik icin hic basvurmadim bi yere
19.02.2018 21:54 PM
Merve
Atatürk Üniversitesi | Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
Kan veremiyorum ben malesef ama kan başlığı da hiç görmedim burda 

Başınız sağolsun...
Bu mesajı
2 kişi beğenmedi
19.02.2018 22:08 PM
Kim o Zeynep, ins ben degilimdir.

Basiniz sag olsun, evrimsel surec isliyor.
19.02.2018 22:14 PM
Herhangi bir Kızılay merkezine gidip kök hücre bağışçısı olmak istediğinizi belirtiyorsunuz bir onam formu dolduruyorsunuz sadece sizden 3 tüp kan alıyorlar ve bağışçı olmuş oluyorsunuz. Kanların testleri yapılıp havuza aktarılıyor ve bir eşleşme sağlandığı zaman size hala bağışçı olup olmadığınız soruluyor. Ve bu eşleşme süresi 1yıl olabilir 10yıl olabilir ya da hiç olmayadabilir. Olduğunda sizinle irtibata geçiliyor hala gönüllü iseniz yine damar yoluyla kan verir gibi kök hücrenizi bağışlamış ve bir hayat kurtarmış oluyorsunuz. Bilinen yanlışlardan birisi uyluk kemiğinden alınacağı veya ameliyatla alınacağını gibi  bu yüzden uzak duranlar var. ama böyle değil , Kan verir gibi damar yoluyla alınıyor ve çok basit bir işlem. Lütfen bunu bilmeyenlere anlatın ne kadar çok gönüllü bir hasta için o kadar şans demek
19.02.2018 22:39 PM
Kan vermekle aynıysa neden kan verenlerin kanını kullanmıyorlar anlayamadım.
19.02.2018 22:43 PM
Melike
Ondokuz Mayıs Üniversitesi | Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Allah sabır versin. Yukarı
19.02.2018 22:47 PM
Şu Zeynep hangi Zeynep'miş yav. İkinci sayfadan bu yana bi' Zeynep'tir gidiyor. Hangi Zeynep olduğunu söyleyin de diğer Zeyneplere karşı bi' terbiyesizlik yapmayalım. Malum Zeynep bayağı bi' illallah ettirmiş milleti. 
hair transplant turkey