Anasayfa
Beni Hatırla
3
FORUMLAR > YARDIM KAMPANYALARI VE GÖNÜLLÜ HİZMET DUYURULARI > "3 tüp kan sizin olsun, kara toprak bizim oldu"
Bu mesajı
13 kişi beğendi
09.07.2017 00:36 AM
Hepiniz kötüsünüz! Minik bir bedeni ve nicelerini toprağa götürecek kadar kötüsünüz! 3 tüp kanı veremeyecek ve o insanlara umut olamayacak kadar... lanet olsun ki bu iş parayla çözülmüyor, milyarlar verip alamıyorsunuz iliği, bir Canın iyileşmesi için.. insanların keyiflerini bekleyip, vicdanlı olmalarını beklemeniz gerekiyor. 6 ay o minik bebek savaşırken nerdeydiniz? 78 milyonunun iliği nerdeydi? #belkidesendin ama haberin Yok. Neden? Çünkü iğneden korktun, yolun düşmedi vs. Evet bir can toprağa verildi, Emir Ege'm gitti Canımmm gitti , teyzesinin bi tanesi gitti...Bir anne evlatsız, bir abi kardeşsiz kaldı. Abi'nin psikolojisinin hesabını verin, annenin  göz yaşlarının hesabını verin!! Madem 3 tüp kan veremediniz bunların cevaplarını verin! Amacım vah vah tüh tüh demeniz değil, amacım insanlık görevinizi yapmanız ve o parayla satın alınamayan iliği vermeniz! Belki o zaman Emir Ege'm gibi çocuklar analarının kucaklarından ve abilerinden ayrılmamış olur. Sizler de İNSAN olmanın ne kadar değerli bir şey olduğunu anlamış olursunuz... Siz anlayana kadar Ege'm melek oldu...      Ege'min babasının da dediği gibi " 3 tüp kan sizin olsun kara toprak bizim oldu." Bir ana bir baba evladına doyamadı, teyzeciği onu öpüp koklayamadı... içim ondan yanıyor, kalbim ondan sıkışıyor. Hiç bir teselliniz teselli gelmiyor.      Hiç yakışmadın o minicik tabuta teyzeciğim , hiç yakışmadın kendinden büyük o koca mezara ;      Ege'm görevini yaptı, o bir kahraman! Abisinin, Ege'min mezarına Batman oyuncağını bırakması onu kahraman yapmadı. Onu kahraman yapan insanlara ulaştığı ve ilik bağışçısı toplamayı başardığı için... O  1 yaşında büyük bir kahraman! Emir Ege'm, kahramanım,teyzesinin her şeyi bize bir ders verdi ve gitti. Diğer ilik bekleyenlere Süperman olmak için gitti, Batman olmak için gitti...Ama GİTTİ.
Son Düzenleme: Kader Tolu @ 09.07.2017 00:42
09.07.2017 01:09 AM
Çağlar
Anadolu Üniversitesi | Uluslararası İlişkiler
Yukarıda kalsın bir zahmet... Birilerine ışık olur belki bu yazı. Söylenecek hiçbir şey yok.
09.07.2017 01:14 AM
kansızlık var malesef ben veremem kan, daha önce görseydim duyurusunu yapardım, zamanında kan bağışı için birkaç kez hocam buluşması bile yapmışlığımız var arkadaşlarımız için, üzücü bir durum, Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun...
09.07.2017 01:27 AM
Şevket
Gazi Üniversitesi | Metal Öğretmenliği
Başınız sağolsun ,Allah rahmet eylesin Allah sizlere sabırlar versin . Bilirim bir canın canından nasıl koptuğunu bende yeğenimi kaybettim daha 14 yaşındaydı gözlerimin önünde gitti kuzum,kefenini sararken içime çektiğim kokusu hala burnunda,gözümü acsamda kapatsamda gözlerimin önüne geliyor her hali ,kara toprağa koyduğumuz anda bile farkında değildim göçüp gittiğinden ,düşünebilir misin aklının ucundan geçer mi ,hangi anne baba evladının vefatını kabullenir ki zor hemde çok zor ,ben mesela onu o yoğun bakımda o tabutta o toprakta görünce dedim ki ben olmalıydım orda senin yaşayacak güzel günlerin var ,dualar ettim \'Allahım benim ömrümden al yeğenime ver \'diye ama takdir-i ilahi .Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Allah tüm örmüşlerimize gani gani rahmet eylesin ,tekrar başınız sağolsun.
09.07.2017 01:50 AM
Şevket demiş ki:
Başınız sağolsun ,Allah rahmet eylesin Allah sizlere sabırlar versin . Bilirim bir canın canından nasıl koptuğunu bende yeğenimi kaybettim daha 14 yaşındaydı gözlerimin önünde gitti kuzum,kefenini sararken içime çektiğim kokusu hala burnunda,gözümü acsamda kapatsamda gözlerimin önüne geliyor her hali ,kara toprağa koyduğumuz anda bile farkında değildim göçüp gittiğinden ,düşünebilir misin aklının ucundan geçer mi ,hangi anne baba evladının vefatını kabullenir ki zor hemde çok zor ,ben mesela onu o yoğun bakımda o tabutta o toprakta görünce dedim ki ben olmalıydım orda senin yaşayacak güzel günlerin var ,dualar ettim \'Allahım benim ömrümden al yeğenime ver \'diye ama takdir-i ilahi .Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Allah tüm örmüşlerimize gani gani rahmet eylesin ,tekrar başınız sağolsun.
Aynı şeyler yaşandı ve aynı cümleler döküldü dilimden..."allahım benim ömrümden al yeğenime ver"  insanlar başına gelmeden Anlamıyorlar maalesef.. ama umarım kimse başına gelerek tecrübe etmeden duyarlı hale gelir. Facebook'ta instagramda günde 50 defa görüp önemsemiyoruz bazı şeyleri biri duyarlıdır biri yapar biri halleder diye, ama o biri biziz, kendimiziz... duya duya göre göre alıştık belki de bu yardım çağrılarına Halbuki her yardım çağrısı ; Başka bi hayat başka bi Can , Başka bi ailenin en değerlisi belki de .. Yazık ya Gerçekten Şu halimize yazık ..
09.07.2017 02:03 AM
Burak
Gazi Üniversitesi | Kamu Yönetimi
Başınız sağolsun. Kan bağışı önemli ama insanlar önemsemiyor. Erkekler 3 ayda bir kadınlar 4 ayda bir kan verebiliyor. 3 ayda bir kan veriyordum öğrenciyken bir ara veremedim sağlıktan dolayı şuan tekrar 3 ayda bir kan vereceğim. Verebilen herkes vermeli. Zararı yok aksine faydası var. Diyecek bir şey de olmuyor malesef tekrar başınız sağolsun
09.07.2017 02:05 AM
İbrahim
Anadolu Üniversitesi | Konaklama İşletmeciliği
Sözün bittiği yer burası.
09.07.2017 03:08 AM
Şevket
Gazi Üniversitesi | Metal Öğretmenliği
Kader demiş ki:
Aynı şeyler yaşandı ve aynı cümleler döküldü dilimden..."allahım benim ömrümden al yeğenime ver"  insanlar başına gelmeden Anlamıyorlar maalesef.. ama umarım kimse başına gelerek tecrübe etmeden duyarlı hale gelir. Facebook'ta instagramda günde 50 defa görüp önemsemiyoruz bazı şeyleri biri duyarlıdır biri yapar biri halleder diye, ama o biri biziz, kendimiziz... duya duya göre göre alıştık belki de bu yardım çağrılarına Halbuki her yardım çağrısı ; Başka bi hayat başka bi Can , Başka bi ailenin en değerlisi belki de .. Yazık ya Gerçekten Şu halimize yazık ..
Ne diyebilirim ki haklısın ve tekrar başınız sağolsun
09.07.2017 07:10 AM
Beyza
Sakarya Üniversitesi | Zihin Engelliler Öğretmenliği
En yukarida dursun, çivi gibi mıhlansin kafamiza yuregimize..
09.07.2017 09:18 AM
Alper Semih
Çukurova Üniversitesi | İnşaat Mühendisliği
başın sağolsun. Allah yakınlarına sabır versin.