Anasayfa
Beni Hatırla
0
FORUMLAR > SİYASET & GÜNCEL > İşte Selahattin Demirtaş'ın seçim sloganı
İlk Sayfa « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Son Sayfa
23.07.2014 11:58 AM
Evrim demiş ki:
Pkk nin kürtlere karşı zalimdir dediğin olgu korumacılar kıstasını kapsayabilir. Kendi halkına ihanet eden mantığı ne diye çöpe atıyoruz?
Yok korucuları ve korucu kadın çocuklarını kastetmedim, onları öldürmek Kürdlerde normal.

Ben Öcalan'ın kişisel zevkleri için çıkardığı Kürd aşiret savaşlarından, rakip gördüğü için elimine ettiği Pkk yetkililerinden, ve Kürd'ü bol bulduğu için keyfi kurşuna dizdiği 5000'den fazla Pkk militanını kastediyorum.

Ki tam demek istediğim şey de bu: Korucular "kendi kardeşine kurşun sıktığı için" ölmeyi hak eden vatan hainleri, ama Öcalan bir 10 bin Pkk'lı Kürd kardeşine bile kurşun sıksa  "Eh özgürlük mücadelesinde olur böyle şeyler".

Hiç bir insanın amacı özgürlük ve hakları olamaz, sadece üstün gelme dürtüsüdür. Bunu da üstün gelmek uğruna özgürlüklerinden vazgeçmesinden anlayabiliriz.
Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
23.07.2014 12:06 PM
Evrim
Namık Kemal Üniversitesi | Muhasebe ve Finansal Yönetim
Berk demiş ki:
Bu fotonun yalan olduğunun kanıtlar mısın? Kulaktan doğma bilgilerle mi yoksa akpnin yaptığı yalanma şeklinde mi? 

Bak birleştirici bir yapısı olmayan herife oy veeceksin. Kendi düşüncelerinle ters düşmek bu olsa gerek.
Demirtaş silahlı mücadele içerisinde bulunmamıştır. Bunu kendisinin ve çevresinin verdiği açıklamalardan öğrenmek zor değildir. Hukuk okumuş,avukatlık yapmış sonrasında da siyasete atılmıştır. Yani bana göre çok doğru bir karar vermiştir.

Hala ayrıştırma yanlısı olduğunu söylüyorsun. Öyle olmadığına ben yürekten inanıyorum.
23.07.2014 12:08 PM
Berk
Orta Doğu Teknik Üniversitesi | Havacılık ve Uzay Mühendisliği
Evrim demiş ki:
Demirtaş silahlı mücadele içerisinde bulunmamıştır. Bunu kendisinin ve çevresinin verdiği açıklamalardan öğrenmek zor değildir. Hukuk okumuş,avukatlık yapmış sonrasında da siyasete atılmıştır. Yani bana göre çok doğru bir karar vermiştir.

Hala ayrıştırma yanlısı olduğunu söylüyorsun. Öyle olmadığına ben yürekten inanıyorum.
silahlı mücadele de bulunmamış diyolar kanıt nerede? Buyur bak bu fotoğraf bir kanıttır. Aksi ispatlanana kadar da kanıttır. Silah tutarak pkklı olma devri bitti şimdi siyasete atılıp ülke bölme devri kapandı.

Yürekten inanıyorsun belli kanıt göstermeme rağmen hala tık yok. Ülkenin bölünmesi de senin elinde bölünmemesi de demirtaş gerçek rengini gösterdiği zaman keşke deme sen. 
23.07.2014 12:24 PM
Evrim
Hakan demiş ki:
Yok korucuları ve korucu kadın çocuklarını kastetmedim, onları öldürmek Kürdlerde normal.

Ben Öcalan'ın kişisel zevkleri için çıkardığı Kürd aşiret savaşlarından, rakip gördüğü için elimine ettiği Pkk yetkililerinden, ve Kürd'ü bol bulduğu için keyfi kurşuna dizdiği 5000'den fazla Pkk militanını kastediyorum.

Ki tam demek istediğim şey de bu: Korucular "kendi kardeşine kurşun sıktığı için" ölmeyi hak eden vatan hainleri, ama Öcalan bir 10 bin Pkk'lı Kürd kardeşine bile kurşun sıksa  "Eh özgürlük mücadelesinde olur böyle şeyler".

Hiç bir insanın amacı özgürlük ve hakları olamaz, sadece üstün gelme dürtüsüdür. Bunu da üstün gelmek uğruna özgürlüklerinden vazgeçmesinden anlayabiliriz.
Bunun içindir ki kürtlerin içindeki bir kısım Öcalan için iyi şeyler düşünmez. Çünkü bana göre de bu hal çok haksızca ve vicdansızcadır. Yalnız bir süredir Pkk nin Öcalan\'la arasına soğukluk girdiği gerçektir ama isim çok önemli olduğu için yok sayılamaz. Öcalan ismi bir simge haline dönüşmüştür.

Şunu da söylemem gerek. İnsanın hayatında vermesi gereken en önemli mücadele özgürlük mücadelesidir. Bundan vazgeçtikleri bir durum görmüyorum ben. Sen bunu nerde görüyorsun?
Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
23.07.2014 12:27 PM
Evrim
Berk demiş ki:
silahlı mücadele de bulunmamış diyolar kanıt nerede? Buyur bak bu fotoğraf bir kanıttır. Aksi ispatlanana kadar da kanıttır. Silah tutarak pkklı olma devri bitti şimdi siyasete atılıp ülke bölme devri kapandı.

Yürekten inanıyorsun belli kanıt göstermeme rağmen hala tık yok. Ülkenin bölünmesi de senin elinde bölünmemesi de demirtaş gerçek rengini gösterdiği zaman keşke deme sen. 
Kendisinin ve çevresinin anlattıklarını dinlemeni öneriyorum hala kanıt nerde diye soruyorsun. Ulaşabilir miyim bilmiyorum ama istersen imza toplayıp Pkk den yazılı açıklama isteyelim ne dersin?

Silahla mücadele yaptılar sövdünüz. Siyasetle mücadele veriyorlar yine sövüyorsunuz. Allah aşkına ne istiyorsunuz?
Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
23.07.2014 14:15 PM
Evrim demiş ki:
Bunun içindir ki kürtlerin içindeki bir kısım Öcalan için iyi şeyler düşünmez. Çünkü bana göre de bu hal çok haksızca ve vicdansızcadır. Yalnız bir süredir Pkk nin Öcalan\'la arasına soğukluk girdiği gerçektir ama isim çok önemli olduğu için yok sayılamaz. Öcalan ismi bir simge haline dönüşmüştür.

Şunu da söylemem gerek. İnsanın hayatında vermesi gereken en önemli mücadele özgürlük mücadelesidir. Bundan vazgeçtikleri bir durum görmüyorum ben. Sen bunu nerde görüyorsun?
Aynen öyle, Kürd halkı diyor ki "Öcalan gelip babamı da kurşuna dizse salınmalıdır, çünkü T.C.'nin irademe boyun eğmesi, adaletten ve Kürd özgürlüğünden daha önemli." 

"Özgürlük mücadelesi" diye bir şey yoktur, buna Türk Kurtuluş Savaşı da dahil. Her canlı gibi evrimsel çizgimizi devam ettirmek için mücadele ederiz, ve bunu sağladığımız ölçüde kendimizi "özgür" hissederiz.

Ve Kürdler bu uğurda özgürlüklerinden defalarca vazgeçmiştir, vazgeçecektir de. Öcalan'ın Pkk ve Kürd aşiretleri arasında savaş çıkarmak uğruna ırzına geçtiği kızın hesabını soramayacak Kürdler. Daha barışçı ve namuslu, gerçek solcu Kürd aydınlarının katlinin hesabı sorulmayacak. Pkk içinde sivrilen liderlerin Öcalan'ın konumunu tehdit ediyor diye, (Kürd davasını tehlikeye atmak uğruna) öldürdüğü tim komutanlarının kanı yerde kalacak.

Bu dediklerim Türk Kurtuluş Savaşı ve Mustafa Kemal Atatürk için de kağıt üzerinde aynen geçerlidir tabii.
Bu mesajı
1 kişi beğendi
09.01.2018 02:47 AM
Seval
Atılım Üniversitesi | Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
O değilde seher\'i okumadıysanız okuyun.
09.01.2018 02:52 AM
Seval demiş ki:
O değilde seher\'i okumadıysanız okuyun.
Bi an baslikta Seher aradim
Son Düzenleme: İlker Demiroglu @ 09.01.2018 02:53
09.01.2018 03:01 AM
Haklısınız Bahceli gibi biat edek rahatlayak artik ama sonra yok atanamiyorum yok enflasyon yok laiklik yok hasan yok huseyin diye şikayet etmeyin
09.01.2018 09:36 AM
Başlık tam da 15.07de açılmış
İlk Sayfa « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Son Sayfa