Anasayfa
Beni Hatırla
-6
puan
FORUMLAR > HOCAM.COM'DAN > "Rapor et" Düğmesi Hakkında
İlk Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » Son Sayfa
Bu mesajı
8 kişi beğendi
5 kişi beğenmedi
10.01.2009 01:52 AM

 

 

Sevgili Hocam.com üyeleri,

İçinde bulunduğumuz gün itibariyle Hocam.com forumlarındaki mesajlara "Rapor Et" butonu eklenmiştir. Bu buton ile o başlıkla ilgili olarak uygunsuz olduğunu düşündüğünüz mesajları rapor etmeniz beklenmektedir. Rapor edeceğiniz mesajların bir örneği müdehale edilmek üzere doğrudan o forum moderatörlerine ait bir panele gönderilmektedir. Moderatörler tarafından gerekli görüldüğü halde mesaja, mesaj sahibine ya da başlığa biz Moderasyon Ekibince belirlenmiş kurallar çerçevesinde müdehale edilecektir!

Bu Rapor Et butonu ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır:

1. İlerleyen günlerde sizlerle paylaşacağımız Moderasyon Kuralları dahilinde uygunsuz gördüğünüz mesajları rapor etmenizin Hocam.comda huzurlu bir paylaşım ortamının sağlanmasında biz Moderasyon Ekibinin işini kolaylaştıracağını, dolayısıyla hem sizlerin, hem de bizlerin yararına olduğunu bilmelisiniz!

(Sonra vay efendim "Banane!", vay efendim "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın!" demeyiniz!)

2. Uygunsuz olduğunu düşünerek rapor ettiğiniz mesajların hepsine müdehale edilmeyeceğini, butonun aşırı hassasiyetinizden kaynaklı ya da istismara yönelik gereksiz kullanımından kendinizin sorumlu tutulacağınızı bilmelisiniz bilmelisiniz!

(Sonra vay efendim "Falanca mesajı rapor ettim de müdehale etmediniz!", vay efendim "Aman ben çok titizim, pimpirikliyim!" demeyiniz!)

3. Forumlara yazacağınız mesajlarınızın artık diğer forum üyelerinin de katılımıyla çok daha aktif bir biçimde takip edileceğini düşünerek üslubunuzla ilgili bir otokontrol dahilinde hareket etmeniz gerektiğini bilmelisiniz!

(Sonra vay efendim "Benim mesajım neden silindi?", vay efendim "Ben onu demek istememiştim, aslında şunu demek istemiştim!", vay efendim "Vallahi çok pişmanım!" demeyiniz!)

4.
Bundan önce biz Moderasyon Ekibinin teknik yetersizlikleri ve açılan bütün başlıkları takip etmek zorunda oluşuyla ilgili sahip oldukları işyükünden dolayı ortaya çıkabilen birtakım eşitsizlik ve adaletsizliklerin artık büyük oranda ortadan kalkacağını, moderasyonun görevinin tamamen soğuk kanlı ve tarafsız olarak icra edileceğini  bilmelisiniz!

(Sonra vay efendim "Neden filanca mesajı sildiniz de, falanca mesajı silmediniz?", vay efendim "Neden filanca kişiyi engellediniz de, falanca kişiyi engellemediniz?" demeyiniz!)

...

Efendim, bitirirken; Rapor Et butonunun siz sevgili Hocam.com üyeleri için hayırlı ve uğurlu olmasını diler, bu butonun kendisine addedilen işlevselliği sağlamak adına biz Moderasyon Ekibi olarak payımıza düşen sorumluluğu en verimli biçimde üstleneceğimizden şüpheniz olmasın. Aynı şekilde bu amaca hizmeen sizden beklemekte olduğumuz hassasiyeti göstereceğinizden de asla şüphemiz yoktur!

Sevgilerimizle...

İyi eğlenceler...

Hocam.com Moderasyon Ekibi

Son Düzenleme: Necdet @ 26.01.2009 02:06
Bu mesajı
1 kişi beğendi
10.01.2009 01:54 AM
Uğur
Ankara Üniversitesi | Çevre Mühendisliği

guzel olmus  guzel

10.01.2009 01:54 AM

 Hayırlıı uğurlu olsun =)

Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
10.01.2009 01:55 AM

hayırlı ugurlu olsun siftah kimden :D

10.01.2009 01:55 AM
Sebahattin Işık demiş ki:

hayırlı ugurlu olsun siftah kimden :D

Bayanlardan nedense. :D

Erkek arkadaşlarımızın biraz daha rahat durması gerekiyor. :D

Bu mesajı
1 kişi beğendi
10.01.2009 01:56 AM

 sozluklerde ispiyon olayi gibi :) ahaha :D sevdim :D

Bu mesajı
1 kişi beğendi
2 kişi beğenmedi
10.01.2009 01:56 AM

Şaka ve deneme olsun diye Çağrı, mesajını rapor ettim. Bak bakalım çalışıyor mu? :D

10.01.2009 01:57 AM
Esra Kalyoncu demiş ki:

Şaka ve deneme olsun diye Çağrı, mesajını rapor ettim. Bak bakalım çalışıyor mu? :D

Çalışıyor.

Ancak yukarıdaki 2. maddeyi iyi okumanı tavsiye ederim. ;)

Herkesin...

Bu mesajı
2 kişi beğendi
10.01.2009 01:57 AM
Esra Kalyoncu demiş ki:

Şaka ve deneme olsun diye Çağrı, mesajını rapor ettim. Bak bakalım çalışıyor mu? :D

harbıden ettın mı :p sen kımı kıme sıkayet edıon :D

10.01.2009 01:58 AM

(Sonra vay efendim Benim mesajım neden silindi?, vay efendim Ben onu demek istememiştim, aslında şunu demek istemiştim!, vay efendim Vallahi çok pişmanım! demeyiniz!)

Çağrı bu nasıl örneklendirme? :)

İlk Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » Son Sayfa