Anasayfa
Beni Hatırla
63
İlk Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » Son Sayfa
Bu mesajı
120 kişi beğendi
9 kişi beğenmedi
01.04.2011 15:36 PM
Can
  • Yazılar uzunda olsa gözünüzü kullandığınız sürece sorun olmaz, Okumadım diye böbürlenmeye gerek yoktur. Yazının sonuna geldiğinde başını unutmayanları toplamaya çalıştığı için burası sadece üniversite öğrencilerine özeldir.

• Forumdan banlanma korkusuyla yazmaya cesaret demediğiniz küfürleri inci sözlükten alıntı resimlerin üzerinde foruma göndererek cesaret gösterisi yapmak anlamsızdır. Cesursanız o yazıları foruma yazın, cesaretinizi takdir edelim.

• Elbette yazım kurallarına dikkat edilmelidir fakat yazım kurallarına sadece kendisine laf sokulduğu zaman dikkat eden arkadaşlar, cidden çok çaresiz görünüyorsunuz. "bana laf soktun ama oradaki de ayrı yazılacaktı"

• "Çişini tutamayanlar", "Küçükken saklambaç oynayanlar" gibi forum başlıkları olmaz, bunları illaki gündeme getirmek istiyorsanız grup kurun. Uzun zamandır forumdaki kalitesiziğin en önemli nedenlerinden birisi budur.

• Yeni açılmış bir forumun ilk safyasına yazma şansına sahip olsanız bile kendinizi küçük duruma düşürecek zorlama esprilerden uzak durulmasında fayda vardır.

• Sırf puan getirsin diye Siyaset - Güncel kategorisinde başlık açılmaz. Başlığınız çöpe gideceğine bari Ren Geyiğine açın belki insanlar size gülmek yerine açtığınız konuya gülebilirler.

• Forumda sırf sevimli görünmek adına cümlerin sonunda "ki" eki kullanımı başarısız bir sevimlilik denemesidir. Çakma Fırat'ların başarıya ulaşma olasılığı çok nadir görülür.

• Saçma başlıkların altına "ahahaha liseli", "Arkadaş ergen" gibi şeyler yazarak sizde ortadaki saçmalığa ortak oluyorsunuz. Aranızda bir fark olduğunu düşünüyorsanız "cevap vermeyin".

• "Kısa kes", "Özet geç" gibi mesajlarla insanların size gösterdiği saygıyı forum kullanıcılarına sergilemenin mantığı yoktur, bu kadar umursanmaz insanlarsanız ayıbınızla yaşamayı öğrenin. Sizin için en kolayı bu olacaktır.

• Facebook iletisi ile Forum Başlığı farklı şeylerdir.
Bu mesajı
5 kişi beğendi
2 kişi beğenmedi
01.04.2011 15:36 PM

Paylaşım için teşekkürler, eline sağlık.

Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
01.04.2011 15:39 PM

Bu mesajı
4 kişi beğendi
3 kişi beğenmedi
01.04.2011 15:39 PM
Can
Onur demiş ki:

Paylaşım için teşekkürler, eline sağlık.

Sağolasın, yazma ihtiyacı hissettim artık 

Bu mesajı
1 kişi beğenmedi
01.04.2011 15:40 PM

Bu mesajı
1 kişi beğendi
5 kişi beğenmedi
01.04.2011 15:40 PM

keşke uyulsa

Bu mesajı
2 kişi beğendi
3 kişi beğenmedi
01.04.2011 15:42 PM
Can
Begüm demiş ki:

keşke uyulsa

uymayanları susturmak gayet kolay aslında ama hepimiz bu hatalara ortak oluyoruz zaman zaman.

Bu mesajı
1 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi

Peki

Bu mesajı
2 kişi beğendi
1 kişi beğenmedi
Oğuzhan
Boğaziçi Üniversitesi | Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği

Oldu o zaman